Øyvind Ellingsen
Meditasjonslærer i Acem. Professor emeritus i hjerteforskning ved NTNU og overlege ved klinikk for hjertemedisin ved St. Olavs Hospital. Forsker på fysisk aktivitet og helse, samt fysiologiske effekter av meditasjon.
Kurset for ledere, medarbeidere i HR- eller Personalavdelinger, HMS-medarbeidere og ansatte i bedrifter med høyt stressnivå.
Kurset arrangeres av Fagakademiet i samarbeid med Acem og Norsk Yoga-skole og er et spesialkurs for alle som er opptatt av enkle metoder for effektiv stressmestring og avspenning.
Kurset kan bygge opp din psykiske kondis, øke din arbeidslyst, din arbeidsevne og forebygge stressplager.
Kurset egner seg for alle med interesse og behov for effektive avspenningsteknikker. For ledere som vil vite hvordan stress påvirker arbeidsytelsen og hvordan helsereduserende stress kan motvirkes. For alle som arbeider innen helse, omsorg og undervisning, alle som er engasjerte i forebyggende HMS-arbeid og IA-tiltak enten de er ledere, mellomledere, saksbehandlere, tillitsvalgte eller verneombud.
Kurset er utviklet i samarbeid med Fagakademiet (Norges største kunnskapsformidler til offentlig sektor) og er godkjent i deler av spesialist- og etterutdannelsen av leger, fysioterapeuter, sykepleiere og ergoterapeuter.
Kurset er åpent for alle, og ingen forkunnskaper er nødvendig.
|
|
|
|
|
|
|
Du lærer om: |
|
|
|
Du instrueres i: |
|
|
|
|
|
|
|
Du oppnår: |
|
|
|
Fornøyde deltakere: |
|
|
|
|
|
|
Bevist at Acem-meditasjon virker
Ansatte med interesse for avspenning! Medisinsk personell, bedriftshelsetjeneste og alle som er engasjerte i forebyggende HMS-arbeid og IA-tiltak som ledere, mellomledere, saksbehandlere, tillitsvalgte eller verneombud. For alle som arbeider innen helse, omsorg og undervisning.
- Høy faglig standard og stort utbytte
Den Norske Legeforening har godkjent kurset med 20 valgfrie kurspoeng til videre- og etterutdanning for spesialiteten allmenmedisin, samt 10 timer som valgfritt kurs for leger under spesialisering og for spesialistenes etterutdanning for spesialiteten samfunnsmedisin.
Norsk Sykepleierforbund har godkjent kurset som meritterende for godkjenning til klinisk spesialist i sykepleie/spesialsykepleie med totalt 15 timer.
Norges Fysioterapeutforbund har godkjent kurset med 16,5 timer innen deler av etter- og videre-utdanning.
Norsk Ergoterapeutforbund har godkjent kurset med 16 timer som spesialistspesifikt kurs meritterende til ergoterapispesialist innen Arbeidshelse, Allmennhelse og Psykisk helse.
Variert sammensatt program som gir kunnskap, egenerfaring og rekreasjon. Se hele programmet og brosjyren her.
Medarrangør er Fagakademiet Region Sør
Meditasjonslærer i Acem. Professor emeritus i hjerteforskning ved NTNU og overlege ved klinikk for hjertemedisin ved St. Olavs Hospital. Forsker på fysisk aktivitet og helse, samt fysiologiske effekter av meditasjon.
Meditasjonslærer i Acem. Spesialist i klinisk psykologi.
er utdannet fysioterapeut og tidligere leder av Norsk Yogaskole. Kurslærer i Acem.
Bedrifts-fysioterapeut. Spesialist i forebyggende helse- og miljø-arbeid MNFF. Yogalærer. Kurslærer i Acem.
Lege og hjerneforsker. Professor i medisin ved Universitetet i Oslo. Redaktør for et kommende temanummer av tidsskriftet Dyade om psykedelika. Han har tidligere engasjert seg i offentlig debatt om cannabis. Han har også lang erfaring med å praktisere og undervise i Acem-meditasjon.